موکت‌ها از انواع بسیار زیادی برخوردار می‌باشند که هر یک از آن‌ها می‌توانند مناسب فضاها و محیط‌های متفاوتی باشند. یکی از انواع بسیار قدیمی و البته پرطرفدار در میان مردم، موکت‌های نمدی می‌باشند. تولید و توزیع موکت نمدی از زمان‌های گذشته رواج داشته است. این موکت‌ها معمولا از الیاف طبیعی تولید می‌شوند و به همین خاطر بسیاری از افراد بر این باورند که این نوع از موکت‌ها از بروز پا درد، کمر درد و دردهای رماتیسم جلوگیری می‌کنند. شاید برایتان سوال پیش آید که قیمت موکت نمدی چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که موکت‌های نمدی متنوعی در بازار عرضه می‌شوند که هر یک از آن‌ها می‌توانند هزینه‌های متفاوتی داشته باشند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با قیمت موکت نمدی و نکات دیگری درباره آن با شما در میان بگذاریم.

 

موکت نمدی چیست؟

موکت نمدی نوعی از کفپوش‌ها می‌باشد که با استفاده از تکنیک «سوزن‌زنی» تولید و در بازار عرضه می‌شوند. روش سوزن‌زنی روشی است که در طی آن، الیاف‌های خرد شده به شکل نمد فشرده شده می‌شوند و سپس طی مرحله‌ای چسب‌زنی و طرج‌زنی آن‌ها انجام می‌پذیرد. در برخی موارد نیز برای سفت‌تر کردن لایه نمدی موکت‌های نمدی، پشت موکت‌ها با لاتکس یا نوعی لاستیک مقاوم پوشش داده می‌شود.

موکت‌‌های نمدی می‌توانند یک لایه یا دو لایه باشند. پروسه تولید موکت‌های نمدی دو لایه تفاوت چندانی با پروسه تولید موکت نمدی تک لایه ندارد. برای تولید موکت نمدی دو لایه، پس از تولید لایه اول موکت در مرحله‌ای تکمیلی یک لایه نمد به پشت آن متصل می‌شود و موکت نمدی دو لایه ساخته می‌شود. چسب به کار گرفته شده در این مرحله از تولید اهمیت بسیار بالایی دارد و تاثیر مستقیم بر کیفیت نهایی و همچنین قیمت موکت نمدی خواهد داشت.

موکت‌های نمدی دو لایه دارای الیاف بیشتری بوده و موجب حفظ گرمای بیشتر نسبت به موکت‌های نمدی یک لایه می‌شوند. همچنین الیاف بیشتر آن‌ها می‌تواند بیشتر از موکت‌های نمدی تک لایه، از بوجود آمدن دردهای پا، کمر و… جلوگیری کند.

 

موکت متری چنده؟ این سوالی است که به صورت تخصصی در مقاله‌ای مجزا برای شما تهیه نموده ایم که با مطالعه‌ی آن میتوانید به سوال موکت متری چنده با کمک متخصصین آدین موکت، پاسخ دهید. پیشنهاد میکنیم این مطلب تخصصی را قبل از خرید موکتتان مطالعه نمایید.

 

یک موکت نمدی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

موکت‌های نمدی طول عمر بسیار بالایی دارند و به سادگی پوسیده و پاره نمی‌شوند. البته موکت نمدی نیز مانند سایر انواع موکت‌ها دارای کیفیت‌های متنوع می باشد. موکت نمدی خوب خود به تنهایی دارای ویژگی‌هایی است که به معرفی این ویژگی ها خواهیم پرداخت:

موکت نمدی نباید پرز داشته باشد

پروسه تولید موکت نمدی به گونه‌ای است که روی موکت‌ها به خوبی صیقل داده می‌شوند و همه پرزهای نمد از روی آن برداشته می‌شوند. یکی از ویژگی‌های بسیار مهم یک موکت نمدی خوب، نبودن پرز بر روی آن است. در واقع می‌توان گفت که وجود پرزها روی نمد نشانه کیفیت پایین موکت نمدی است. که البته در اینصورت قیمت موکت نمدی کمتر خواهد بود.

ضخامت استاندارد موکت نمدی

به طور معمول محصولات و موکت‌های استاندارد دارای حداقل ۵ سانتیمتر ضخامت می‌باشند. بدیهی است که ضخامت بیشتر موکت‌ها علاوه بر اینکه موجب گرم‌تر شدن و نرم‌تر شدن موکت می‌شود، همچنین موجب افزایش طول عمر موکت‌ها می‌شود. موکت‌های نمدی دو لایه به دلیل داشتن ضخامت بیشتر دارای قیمت موکت نمدی بالاتری نیز هستند.

ضد الکتریسیته ساکن

موکت نمدی با کیفیت، که از برندهای معتبر خریداری می‌شئند، دارای  یک ترکیب آنتی استاتیک هستند که این ترکیب با الیاف نمدی مخلوط شده است. الکتریسیته ساکن می‌تواند گرد و خاک را به خود جذب کرده و این موضوع سبب از دست رفتن جلوه خوب موکت نمدی و کاهش قیمت موکت نمدی خئاهد شد.

ثبات رنگی موکت نمدی

ثبات رنگی یکی از عوامل بسیار مهم در انتخاب موکت نمدی خوب و با کیفیت می‌باشد. برای اینکه از ثبات رنگی موکت‌ها مطمئن شوید می‌توانید یک دستمال مرطوب را به روی آن بکشید و در صورت تغییر رنگ موکت، از خرید آن خودداری نمایید.

عایق حرارت

موکت‌های نمدی به دلیل استفاده از الیاف طبیعی در تولید آن‌ها معمولا عایق حرارتی بسیار خوبی می‌باشند. به خصوص موکت‌های نمدی دو لایه که دارای ضخامت بیشتری نیز هستند، از انتقال سرمای کف زمین به داخل محیط تا حد زیادی جلوگیری می‌کنند.

استفاده از موکت نمدی خوب با ضخامت بالا، که عایق سرما و حرارتی خوبی نیز باشد، در جلوی درب ورودی خانه‌ها به شدت توصیه می‌شود. زیرا درب ورودی خانه‌ها یکی از اصلی‌ترین قسمت‌هایی هستند که سرما از آن به داخل نفوذ می‌کند.

قیمت مناسب نسبت به کیفیت

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مهم موکت نمدی این است که قیمت موکت نمدی متناسب با کیفیت آن باشد. به طور کلی موکت‌های نمدی به دلیل داشتن پروسه تولید ساده‌تر و سریع‌تر قیمت ارزان‌تری نسبت به سایر انواع موکت دارند، اما از آن‌جایی که موکت‌های نمدی متفاوتی با طرح‌های مختلف وارد بازار شده‌اند، برای انتخاب موکت خوب باید در نظر داشته باشید که موکت انتخابی شما علاوه بر برطرف کردن نیاز شما نسبت به موکت، کیفیت بالا و طرح و رنگ متناسب با سلیقه شما از قیمت موکت نمدی خوبی نیز برخوردار باشد.

 

مزایای اصلی موکت نمدی

یکی از مزایای اصلی موکت نمدی، همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، پیشگیری از دردهای رماتیسمی و مفصلی می‌باشد. الیاف طبیعی موجود در ساختار موکت نمدی منجر به ایجاد مزایای دیگری نیز در این نوع از موکت‌ها شده است که برخی از این مزایا عبارتند از:

  • نظافت ساده موکت نمدی که موجب استفاده از این نوع موکت در مکان‌های پر تردد شده است.
  • قیمت موکت نمدی که بسیار کمتر از سایر انواع موکت است.
  • تنوع رنگی در موکت نمدی بسیار بالاست.
  • تنوع طرح و نقش در موکت‌های نمدی بسیار زیاد است.

 

قیمت موکت نمدی

همانطور که اشاره کردیم، پروسه تولید موکت نمدی، کوتاه و سریع‌تر از تولید سایر موکت‌هاست و همین موضوع نیز سبب گشته که قیمت موکت نمدی پایین‌تر از سایر موکت‌ها باشد. طبیعی است که قیمت موکت نمدی دولایه کمی بیشتر از موکت نمدی تک لایه است. دقت کنید که موکن انتخاب شما تمام ویژگی‌های موکت نمدی خوب را داشته باشد و فراموش نکنید که قیمت موکت نمدی رابطه مستقیم با کیفیت آن دارد.

آدین موکت از ارائه دهندگان خرید موکت ارزان قیمت است که تمامی انواع فرشینه و موکت را با کمترین قیمت، در تمامی متراژ ها با بهترین کیفیت ارائه می‌نماید، تنها کافیست با ما تماس بگیرید.