امروزه موکت های مختلفی چون موکت های پرز بلند پرس کوتاه تافتینگ و..  شناخته شدند که به دسته های مختلف تقسیم می‌شود. معمولاً نصب موکت نمدی و کبریتی به علت ضخامت کمتر و پرز هایشان نصب  بسیار آسان تری دارند.اما در زمان برش ممکن است دقت های لازم و صورت نگیرد و باعث خرابی موکت شود.در این صورت  ما در این مقاله قصد داریم که نحوه نصب موکت را برای شما شرح دهیم تا بتوانند به راحتی بدون نیاز به نصاب موکت ها بتوانید موکتهای کبریتی و معمولی و دیگر انواع موکت ها را در کف فضاهای مورد نظرتان را نصب نمایید..

 

فروشگاه آنلاین آدین یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی موکت در سراسر کشور است که شمارا با بهترین برندهای معتبر و کیفیت روبه‌رو میکند تا شما با داشتن انتخاباتی گسترده به انتخاب و خرید آنلاین بهترین موکت مد نظرتان بپردازید. با مراجعه به فروشگاه آنلاین موکت یا برقراری تماس میتوانید جهت دریافت مشاوره یا تعیین زمان برای مراجعه حضوری به نماشگاه موکت، اقدام نمایید.

 

موکت چیست

قبل از آنکه به نحوه نصب موکت و دیگر گزینه ها بپردازیم شما باید بدانید که موکت چیست و کاربرد آن چگونه میباشد.

امروزه موکت ها به عنوان کفپوش ها در کف بسیاری ازاز فضاها استفاده می‌شوند که به غیر از پوشاندن کف فضاها شما می توانید برای عایق صدا و عایق حرارت از آن استفاده کنی.د شما می توانید امروز از یک موکت برای پوشاندن کف راه رو اتاق اتومبیل هواپیما و دیگر فضاها استفاده نمایید تا یک فضای بسیار زیبا را به وجود آورید. امروزه موکت های مختلف در حال تولید می باشند که طرح های بسیار زیبای بر روی آنها چاپ شده است.

 

جنس موکت ها

امروزه با موکت های مختلفی در حال تولید و عرضه در سراسر کشور می باشد. موکت‌های از جنس پلی آمید پشم پلاستیک پلی استر پلی پروپلین و دیگر اجناس که هر کدام دارای کارایی هایی می باشد .برای مثال بعضی از موکت ها قابل شستشو بوده و دیگر موکت ها ممکن است که شما  نتوانید آنها را بشود اما در حالت کلی نحوه نصب موکت ها ممکن است نسبت به جنس شان متفاوت باشند که در ادامه بیشتر در مورد آنها توضیح خواهیم داد.

 

نحوه فیکس کردن موکت ها بر روی زمین

در واقع فیکس کردن موکت بر روی زمین قواعد بسیار زیادی ندارد زیرا شما می توانید به راحتی نحوه نصب موکت ها را قبل از خرید یاد بگیرید.

 

یک وقت کافی و دقت عملکرد در زمان نصب مودم ها

اگر شما در زمانی که می خواهید موهای تان را نصب کنید عجله دارید یا کار مهمی برایتان پیش آمده در این زمان بسیار کم  توصیه می‌شود این کار را به زمان دیگری موکول کنید تا بتوانیم به دقت نصب موکت ها را به پایان برساند زیرا نحوه نصب موکت بسیار ساده اما نیازمند دقت است.

 

اندازه گیری دقیق محل نصب

قبل از نصب موکت شما باید محل مورد نظر را با متری فلزی با دقت اندازه گیری نمایید و اگر موکت در ابعاد بزرگتر تهیه کرده‌اید حدود ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر از موکت خود را برش دهید و با انجام این کار باعث می شود که قبل از برش محل دقیق نصب موکت شما مشخص شود و مهارت شما در مورد نحوه نصب موکت بالاتر خواهد رفت.

 

استفاده از تیغ موکت

در هنگام نصب موکت ممکن است که ابعاد محیط آن نسبت به فضای مورد نظر بزرگتر باشد. در این زمان بهتر است که از تیغ های موکت بری برای جدا کردن قسمت های اضافه استفاده و بی نظیر را به قتل تیز می باشد که شما می توانید به راحتی تکه اضافه موکت را برش دهید.

 

علامت گذاری با ماژیک از پشت

در زمانی که شما می‌خواهید اندازه اتاق خود را مشخص کنید یا تکه های اضافه موکت را برش دهید بهتر است که علامت های کمرنگی در پشت موکت جای بگذارید تا در هنگام برش یا جدا کردن موکت به مشکل بر نخورید.

 

برش موکت از پشت

در واقع به علت بلند بودن پرز در موکت ها بهتر است که سطح صاف و بدون هیچگونه مانع ای را برای جدا کردن موکت انتخاب نمایید. در این صورت پشت موکت بهترین گزینه برای برش می باشد که شما بتوانید به راحتی آن قسمت اضافه نمایید استفاده از تخت صاف و پهن به عنوان خط کش در کنار تیغه می‌تواند یکی از گزینه های بسیار خوب به عنوان یک خط برای برش موکت های شما به حساب می آید.

 

چسباندن موکت توسط چسب مو کت یا چسب های دو طرفه

همانطور که مطالعه کردید نحوه نصب موکت بسیار ساده می باشد اما در آخر شما نیاز دارید که موکت ها  را به کف زمین بچسبانید پس بهتر است که از چسب موکت یا چسب دوطرفه استفاده کنید. اگر شما فردی غیرحرفه‌ای می باشید بهتر است که از چسب دوطرفه ۵ سانتی برای چسباندن موکت ها استفاده کنید. اما چسب صنعتی موکت ها به علت خطر بسیار زیاد آتش سوزی در زمان ترکیب یا رقیق کردن آن ممکن است دردسرساز باشد. پس بهتر است در هنگام نصب موکت از چسب های دو طرفه استفاده نمایید.

 

مزایا و معایب موکت ها

قبل از اینکه شما موکتی  را خریداری کنید و در مورد نحوه نصب موکت اطلاعات را کسب نمایید بهتر است که در مورد مزایا و معایب موکت ها اطلاعاتی را داشته باشید که در ادامه بیشتر در مورد آنها توضیح خواهیم داد.

 

مزایای موکت

امروز موکت های مختلف در حال تولید می باشد که طرح و رنگ های متنوعی دارند تا ظاهر احساسی و زیباترین به دکوراسیون خانه و فضای موردنظر شما بدهد که یکی از مهمترین مزایای موکت ها به حساب می آید.

در زمانی که شما از موکت ها استفاده می نمایید زیر پایتان به احساس نرمی و اگر می خواهید کرد که یکی از ویژگی های عایق آن باعث شده باز نگه داشتن گرما و حرارت داخل خانه در فصل سرد گرمی را برای خانه های شما به وجود آورد.

در واقع موکت ها موجب صوت بسیار بالایی دارد و سر و صدا را بسیار در فضا ها کاهش خواهد داد.

موکت هایپرز بلند این توانایی را دارند که فضای اتاق های شما را بسیار بزرگتر نشان دهد.

امروزه موکت ها در گروه کفپوش های بادوام جای گرفته اند.

 

معایب استفاده از کفپوش ها و موکت

رنگ و نور بسیار زیاد مستقیم بر روی موکت ها  ممکن است که رنگ آنها را به شدت کم‌رنگ کنند ولی انواع موکت هایی که به نور خورشید مقابل هستند امروز در حال تولید می باشد که برای فضایی که بیشتر در معرض خطر نور خورشید می باشد بسیار کاربردی است.

بافت متراکم موکت هاطوبت لکه و کپک بیشتری را به خود جذب می‌کند که این نکته را باید در هنگام خرید موکت ها بسیار به آن توجه داشته باشید که موقعیت هایی که با آب در کنار موکت ها وجود داشته باشد باعث اسیب دیدن موکت ها خواهد شددر این صورت باید موکت ها را از امروز در زندگی خود حذف کنید زیرا پس از آب دیدگی موکت ها  ممکن است قارچ و کپک در لایه های زیرین آن ایجاد شود.

اگر ماموکت ها  را به خوبی تمیز نکنید موب ان میشود که حساسیت و آلرژی زا بودن آن بیشتر شود زیرا گرد و خاک در بین لایه‌های آن رسوب می‌کند که موجب تشدید آلودگی و آلرژی ها خواهد شد.

 

تاثیر موکت بر محیط

در حالت کلی در موکت ها ممکن است بر اساس بافت های متفاوت آنها باشد یا می تواند بر اساس راحتی ان ها عایق صدا و گرما یا موجب کثیف شدن کاهش آلرژی آرامش محیط امن تر و دیگر موارد باشد که هر کدام از آنها دارای گزینه های مختلفی است که در هنگام خرید به این گزینه ها توجه نمایید تا بتوانید یکی از بهترین موکت ها را خریداری کرده و پس از آن با آرامش از آن استفاده کنید.

اما در آخر شما باید بدانید که بهتر است برای نصب موکت ها این کار را به دست نصاب های متخصص بسپارید. اما اگر شما دوست داشتید که خودتان موکت های مورد نظر را بر کف زمین نصب کنید بهتر از قبل از آن نحوه نصب موکت ها را آموزش ببینید تا بدون هیچ ایرادی بتوانید این کار را به پایان برسانید.

 

آدین موکت از ارائه دهندگان خرید موکت و فرشینه ارزان قیمت میباشد که تمامی فرشینه و موکت ها را با کمترین قیمت، در تمامی متراژ ها با بهترین کیفیت ارائه می‌نماید، تنها کافیست با ما تماس بگیرید و به یکی از مشتریان راضی باشگاه هواداران آدین موکت تبدیل بشید؛ هیچوقت برای خرید موکت نو با بهترین برند و قیمتی نازل دیر نیست.