سری جدید محصولات آدین موکت! با استفاده از این کوپن 20 تومان تخفیف بگیرید
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه
بزرگراه فتح شرق، لاین کندرو بعد از بلوار خلیج فارس، خ فردی
0 0

7 مرحله و عامل محاسبه قیمت پارکت را بخوانید

7 مرحله و عامل محاسبه قیمت پارکت را بخوانید
پارکت‌ها نوعی از کفپوش‌ها هستند که از چوب طبیعی درختان ساخته می‌شوند. این کفپوش‌ها معمولا قیمت بالاتری نسبت به سایر کفپوش‌ها اعم از سنگ، کاشی، سرامیک و … غیره دارند. قیمت پارکت‌ها به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت پارکت‌ها جنس چوب آن‌هاست. شاید بسیاری از افراد نیاز داشته باشند که پیش از اقدام به خرید پارکت قیمت آن را محاسبه کنند. برای محاسبه قیمت پارکت باید مراحلی طی شود. در هنگام محاسبه قیمت این کفپوش‌ها باید هزینه خود کفپوش، هزینه لوازم مورد نیاز برای نصب آن و همچنین دستمزد نصب نیز در نظر گرفته شود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با عوامل موثر بر قیمت پارکت و مراحل محاسبه قیمت کلی پارکت با شما در میان بگذاریم.  

عوامل موثر بر قیمت پارکت‌ها

پارکت‌ها آن دسته از کفپوش‌هایی هستند که از چوب طبیعی ساخته می‌شوند. برای ساختن این کفپوش‌ها ابتدا درختان قطع می‌شوند، سپس چوب درختان مختلف به الوار تبدیل می‌شوند و در مراحله بعد این الوار به قطعات کوچک پارکت تبدیل می‌شوند که ی‌توانند به شکل‌های مختلفی روی زمین کنار یکدیگر قرار گیرند. از آن جایی که برای تولید این نوع از کفپوش‌ها درختان متعددی قطع می‌شوند، بسیاری از فعالان محیط زیست به تولید پارکت‌ها معترض شده‌اند. همین موضوع سبب گشت که پارکت‌های لمینت با درصد چوب به کار برده شده بسیار کم در آن‌ها وارد بازار شوند. پارکت‌های لمینت تمام ویژگی‌های پارکت‌های تمام چوب را دارا بودند و قیمت به صرفه‌تری نیز نسبت به آن‌ها دارند. برخی دیگر از عوامل موثر بر قیمت انواع پارکت به شرح زیر می‌باشند:
مطالب پیشنهادی:  بهترین شیوه و روش خرید پارکت فوری
 

نوع چوب پارکت

همانطور که گفتیم پارکت‌ها از چوب درختان مختلفی ساخته می‌شوند. قیمت انواع پارکنت بسته به نوع چوبی که پارکت از آن ساخته شده است می‌تواند متفاوت باشد. چوب درختانی مانند گردو، راش، افرا و گیلاس برخی از چوب‌های مورد استفاده در تولید پارکت‌ها می‌باشند که قیمت هر یک می‌تواند متفاوت باشد.  

متریال پارکت

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند تاثیر بسزایی در محاسبه قیمت پارکت داشته باشد این است که پارکت از چه مواد و متریالی ساخته شده است. بدیهی است که پارکت‌های تمام چوب قیمت بیشتری نسبت به پارکت‌هایی که درصد کمتری چوب طبیعی در آن‌ها به کار رفته و متریال غالب آن‌ها چوب‌های مصنوعی مانند ام دی اف هستند، داشته باشند.  

درجه AC پارکت

درجه AC یا مقاومت فرسایشی پارکت از دیگر عوامل موثر بر محاسبه قیمت پارکت می‌باشد. هرچه پارکت در برابر ضربه، حرارت، رطوبت، خراش، لک و ساییدگی مقاومت بیشتری داشته باشد، در AC آن بیشتر خواهد بود و در نتیجه پارکت قیمت بیشتری خواهد داشت.  

ضخامت پارکت

ضخامت پارکت‌ها موجب می‌شود که این کفپوش‌های چوبی عایق بسیار خوبی برای صدا، سرما و حرارت باشند. هرچه ضخامت پارکت‌ها بیشتر باشد، پارکت عایق بهتری خواهد بود و در نتیجه قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. عکس این موضوع نیز برقرار است و هرچه ضخامت پارکت کمتر باشد، پارکت میزان عایق بودن کمتری دارد و در نتیجه قیمت آن پایین‌تر خواهد بود. پس ضخامت پارکت یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار بر قیمت پارکت می‌باشد.  

گارانتی پارکت

خرید پارکت از فروشگاه‌ها و برندهای معتبر، داشتن گارانتی پارکت را به همراه خواهد داشت. بدیهی است که پارکتی که دارای گارانتی یا ضمانت‌نامه می‌باشد دوام و مقاومت بیشتری نسبت به پارکت‌های بدون گارانتی دارد. پارکت‌هایی که گارانتی دارند، اگرچه قیمت بالاتری دارند، اما پرداخت هزینه برای خرید آن‌ها بدون شک برای طولانی مدت برایتان به صرفه‌تر خواهد بود.
مطالب پیشنهادی:  مشاوره خرید رایگان پارکت و نکات خرید آن
 

ضد آب بودن پارکت

از آن جایی که پارکت‌ها از چوب ساخته می‌شوند، حساسیت بسیاری در برابر رطوبت دارند. پارکت‌های ضد آب برای حل این مشکل به وجود آمدند. این پارکت‌ها قیمت بالاتری نسبت به پارکت‌های معمولی دارند، اما گزینه بسیار مناسبی برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی می‌باشند.  

مراحل محاسبه قیمت پارکت

جدا از قیمت خود پارکت، هزینه‌های دیگری نیز بر قیمت کلی کفپوش کردن خانه با پارکت تاثیر می‌گذارد. محاسبه قیمت پارکت پیش از خرید آن به شما کمک خواهد کرد که انتخاب بهتر و دقیق‌تری داشته باشید. طی کردن مراحل زیر می‌تواند به شما در محاسبه قیمت کلی پارکت کمک کند.  

۱. اندازه‌گیزی فضایی که قصد خرید پارکت برای آن دارید

پارکت را باید به اندازه‌ای که مورد نیازتان است خریداری کنید. پس پیش از اقدام به خرید باید مکان مورد نظر را به طور دقیق اندازه‌گیری کنید. برای راحتی این کار می‌توانید نقشه‌ای کلی از منزل و یا هر مکانی که قصد خرید پارکت برای آن را دارید، روی برگه‌ای بکشید، سپس هر دیوار را جداگانه اندازه بگیرید و در تصویر کنار دیوار مربوطه یادداشت کنید. سپس مساحت کلی را بدست آورید.

۲. انتخاب پارکت مورد نظر

پس از اندازه‌گیری مساحت باید پارکت مورد نظر خود را انتخاب کنید. پارکت انتخابی شما می‌تواند بسته به رنگی که مد نظر دارید، چوب پارکت، ضخامت آن و عوامل متعدد دیگری متفاوت باشد. پس از انتخاب پارکت مورد نظر و آگاهی از قیمت هر متر مربع از پارکت انتخابی می‌توانید مساحت فضا را در قیمت یک متر پارکت ضرب کرده و قیمت پارکت را بدست آورید.
مطالب پیشنهادی:  عوامل تاثیر گذار بر قیمت پارکت براساس انواع چوب کفپوش

۳. محاسبه طول قرنیز

برای خرید قرنیز باید طول دور تا دور دیوارها را با هم جمع کنید و به همان اندازه قرنیز بخرید. محاسبه قیمت قرنیز هم دقیقا مانند محاسبه قیمت پارکت، با بدست آوردن قیمت یک متر از قرنیز امکان‌پذیر است.

۴. هزینه حمل پارکت

کرایه حمل اجناس از انبار نیز به عهده خریدار می‌باشد. البته این مقدار در برابر قیمت کلی پارکت چندان به چشم نمی‌آید.

۵. هزینه لوازم مورد نیاز برای نصب

چسب و سایر لوازمی که برای نصب پارکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز هزینه‌ای دارند که برای محاسبه قیمت کلی پارکت، محاسبه قیمت این لوازم نیز الزامی می‌باشد.

۶. دستمزد نصب

نصاب پارکت معمولا هزینه نصب را بصورت متری دریافت می‌کند. هرچه متراژ بیشتر باشد، دستمزد نصب نیز بیشتر خواهد بود. برای مکان‌هایی که متراژ پایینی دارند دستمزد نصب بسیار پایین خواهد بود.

۷. جمع‌کردن هزینه‌ها

برای محاسبه قیمت نهایی پارکت، تمامی هزینه‌های گفته شده را با یکدیگر جمع کنید و هزینه پایانی کفپوش کردن خانه با پارکت را بدست آورید. این قیمت بسته به عوامل گفته شده برای هر کسی می‌تواند متفاوت باشد.   آدین موکت از ارائه دهندگان پارکت و موکت ها این مقاله کاملا تخصصی را برای شما تهیه نموده تا شما عزیزان با مطالعه آن بتوانید بهترین انتخاب خرید پارکت مورد نظر خود را داشته باشید.  
مطالب مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید