پارکت در خانه های ما به عنوان کفپوش روز به روز محبوب تر می شود. می دانید که چگونگی محاسبه قیمت پارکت روش خود را دارد. سبک بودن، ظرافت و همچنین مدرنیته و فانتزی بودن پارکت، دلیل محبوب تر شدن آن است.

در گذشته، کفپوش چوبی حق کسانی بود که نمی توانستند سنگ مرمر یا سرامیک گرانبها را خریداری کنند؛ با این حال، امروزه، پارکت یک ماده تصفیه شده و مرسوم است. در هر صورت، برای پوشاندن کفهای قدیمی اکنون تخریب شده یا برای ساختن طبقه های جدید، از پارکت استفاده می شود؛ که زیبایی خاصی می بخشد و اتاقهایی را که در آن نصب شده است را تزئین می کند. این ویژگی به خوبی برای متخصصان این بخش شناخته شده است که استفاده از پارکت را حتی در اتاقهایی که قبلاً تصور نمی شد، یعنی آشپزخانه و حمام، ترویج کنند. علاوه بر این  کفپوش چوبی با رنگ های جدید و دکوراسیون جدید پوشیده شده است، که ترکیبی از وسایل فناوری و الهام بخش آوانگاردهای هنری جدید است.

 

فروشگاه آنلاین آدین یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی موکت در سراسر کشور است که شمارا با بهترین برندهای معتبر و کیفیت روبه‌رو میکند تا شما با داشتن انتخاباتی گسترده به انتخاب و خرید آنلاین بهترین موکت مد نظرتان بپردازید. با مراجعه به فروشگاه آنلاین موکت یا برقراری تماس میتوانید جهت دریافت مشاوره یا تعیین زمان برای مراجعه حضوری به نماشگاه موکت، اقدام نمایید.

 

قیمت پارکت

خرید پارکت امروزه به یک کشف هیجان انگیز از دنیای جدید و جذاب تبدیل شده است. برای حرکت در این بازار، علاوه بر آگاهی از انواع پارکت های موجود و تزئینات و رنگ های زیاد، محاسبه قیمت پارکت های مختلف نیز ضروری است. دانستن و ارزیابی این جنبه های فردی برای آگاهی از قیمت نهایی که قرار است برای کفپوش خانه خود تعیین کنید، براساس کاربردی است که می خواهید از آن استفاده کنید.

بنابراین، با در نظر گرفتن همه این عوامل که به تدوین تعریف کمک می کند. با استفاده از چوب، می توان نقشه ای را برای محاسبه قیمت پارکت جداگانه ترسیم کرد.

 

هزینه پارکت بسته به چه چیزی است؟

در تدوین قیمت هر محصول، عوامل مختلفی مورد ارزیابی قرار می گیرد که به عنوان مثال، کیفیت، منشا و کار آن را نشان می دهد. بسیاری از جنبه های مربوط به ترکیب نوار و کیفیت آن نیز برای فرمول بندی قیمت پارکت محاسبه می شود.

به طور خاص، ویژگیهای زیر برای یک پارکت باید مورد ارزیابی قرار گیرد، یعنی:

  1. منشاء و پردازش چوب
  2. جوهرها
  3. کیفیت و کمیت چوب نجیب موجود
  4. نوع پشتیبانی
  5. اندازه تخته ها

 

منشاء و پردازش چوب

اسانس های اصلی موجود در بازار دارای منشا اروپایی، آمریکایی، آفریقایی یا شرقی هستند. ناگفته نماند که هرچه مکان مبداء چوب نزدیکتر باشد، هزینه کلی پارکت کمتر می شود. در واقع، نه تنها هزینه های پردازش بر روی فرمول قیمت تأثیر می گذارد، بلکه هزینه های مربوط به حمل و نقل، نیروی کار و همه عوامل تعیین کننده برای استراتژی کسب و کار را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. اما عوامل دیگر به منشا چوب یا کیفیت تضمین شده توسط کشورهای مختلف مربوط می شود. این امر هم به مالکیت زمین بستگی دارد و هم به اصل آن بستگی دارد: از نظر ارزش و قیمت، ایتالیا و آلمان در صدر قرار دارند و پس از آنها لهستان، چین و مالزی قرار دارند.

 

ماهیت ها

نوع چوب محاسبه قیمت پارکت را تحت تأثیر قرار می دهد،زیرا ویژگی های چوب، مقاومت آن، کیفیت،دانه، توانایی مقاومت در برابر عوامل جوی یا در هر صورت عوامل خارجی، ناگزیر هزینه نهایی را افزایش می دهد. برای مثال بلوط و راش هزینه کمتری نسبت به اسانس های عجیب وغریب مانند ایروکو یا دوسیه دارند.

 

گره چوبی

کیفیت چوب نه تنها بر قیمت نهایی تأثیر می گذارد،بلکه بر میزان چوب نجیب موجود،یا ضخامت لایه چوب گرانبها روی چوب: حداقل از 2.5 میلی متر می رسد اما می تواند به 4 میلی متر و فراتر برسد ( ضخامت تعریف شده توسط استاندارد اروپایی UNI EN 13756-2004)، هرچه لایه چوب نجیب گسترده تر باشد،قیمت بیشتر افزایش می یابد.

 

نوع پشتیبانی

نوع تکیه گاه را نباید دست کم گرفت، زیرا اگر این درست باشد که چوب نجیب تفاوت را ایجاد می کند، این مفهوم که یک تکیه گاه کم و بیش ضعیف ضامن دوام و مقاومت نیست به همان اندازه معتبر است. در بازار هر دو نوع پشتیبان بسیار گران قیمت مانند توس، صنوبر، صنوبر یا کاج و انواع ارزان تری مانند HDF و MDF (بیشتر از همه،برای ورقه ورقه استفاده می شود) وجود دارد.

 

نصب و تکمیل

 چیدن پارکت معمولاً خدماتی است که مستقیماً توسط خانه تولید انجام می شود. بر اساس تکنیک تخمگذار انتخاب شده، محاسبه قیمت پارکت ممکن است متفاوت باشد.

یکی دیگر از عواملی که هنگام محاسبه قیمت پارکت باید مورد ارزیابی قرار گیرد، پایان کار است. دومی حفاظت از لایه های سطحی را تضمین می کند، به طوری که جوهر طبیعی بدون پوشش باقی نمی ماند و در معرض خط و خش های مختلف قرار نمی گیرد. سفید کردن، ترشی، عتیقه کاری، مسواک زدن طیف وسیعی از درمان ها را تشکیل می دهند که بر قیمت نهایی تأثیر قابل توجهی می گذارد، بر خلاف آنچه که برای چوب طبیعی یا رنگ آمیزی شده اتفاق می افتد.

 

اندازه میزها

 اندازه تخته ها یک ویژگی مهم است که باید در محاسبه قیمت پارکت ارزیابی قرار گیرد، زیرا هرچه تخته ها بزرگتر باشند، قیمت بالاتری دارند. بازار انواع مختلفی از فرمت ها را ارائه می دهد، یعنی:

نوار یا پیستون با ابعاد بین 10/15 30/90 × 120/700 میلی متر

لامپ پارکت با ابعاد بین 10 × 40/60 × 220/400 میلی متر

تخته یا تخته ای با ابعاد بین 20 × 90/140 × 600 /2000 میلی متر

حداکثر تخته با ابعاد بین 140 / 190×1800 / 2200 میلی متر

 

لیستی از انواع اصلی چوب مورد استفاده برای پارکت

گیلاس که یک چوب سبک است و دارای رگه های بسیار ظریف و سختی متوسط ​​است.

راش با سایه روشن و سختی متوسط ​​مشخص می شود.

بلوط، با رنگ زرد عسلی، جوهر بسیار ارزشمندی است.

چوب ونگو که با رنگ تیره شدید مشخص می شود، چوبی بسیار سخت و مقاوم است.

علاوه بر این، انواع مختلفی در بازار وجود دارد که ترکیب جوهر را طبقه بندی می کند. در واقع خرده فروشان انواع پارکت را با نامگذاری زیر طبقه بندی می کنند:

تجاری یا شعله ور با یک فیبر مستقیم و باریک مشخص می شود (دانه چوب بسیار نزدیک به یکدیگر است).

پارکت سنتی که کاملاً از چوب ساخته شده و در حالت خام فروخته می شود و قبل از راه رفتن نیاز به رنگ آمیزی و پرداخت دارد.

پارکت چند لایه از پیش آماده، شامل انواع مختلف چوب و تنها آخرین آن با چوب نجیب نشان داده شده است.

پارکت جامد پیش ساخته که نشان دهنده سازش خوبی بین پارکت سنتی و پارکت چند لایه از پیش آماده است.

 

کیفیت و مقدار چوب اصیل

کلاس ظاهری چوب بر اساس استانداردهای اروپایی است که نقطه شروع تولیدکنندگان و ضمانت مصرف‌کنندگان را تشکیل می دهد. به اصطلاح کلاسهای ظاهری وجود دارد که به دلیل عوامل رنگی چوب، ویژگیهای طبیعی آن،یعنی همگن بودن نوارها، تعداد گره های موجود و رگه های کم و بیش موازی، از یکدیگر متفاوت هستند. طبقه بندی زیر بدست می آید:

پارکت جامد (سنتی) بدون قفل شدن و با هم بستن

پارکت چند لایه از پیش آماده شده

لامینت در واقع پارکت تقلبی نامیده می شود زیرا با توجه به ترکیب آن نمی توان آن را چنین در نظر گرفت.

 

طبقه بندی کیفی پارکت

rigatino که بالاترین کلاس است، زیرا نشان دهنده چوبی است که با الیاف مستقیم و ظریف و با سایه یکنواخت مشخص می شود.

گره ای که به دلیل وجود گره هایی با قطر کوچک، نشان دهنده جوهر است که با فیبر مستقیم یا صاف و سایه ناهموار مشخص می شود.

تمرکز بر کیفیت چوب بدون شک به معنای محاسبه قیمت پارکت گران  است، اما در عین حال، از کیفیت بالای مواد اولیه با ویژگی های با کیفیت بالاتر از حد معمول لذت می برد: چوب های گرانبها در واقع گره ندارند، رنگ آنها یکنواخت تر است و دانه مستقیم و منظم، بدون هیچ گونه نقصی است. ناگفته نماند که وجود یا عدم وجود این نوع نقص ها کیفیت کامل یک چوب را تضمین نمی کند، بلکه فقط ظاهر آن را نشان می دهد. یک عامل بسیار مهم که باید مورد ارزیابی قرار گیرد چاشنی چوب است که معمولاً با دقت انجام می شود، بنابراین کیفیت پایین لزوماً مطابق زیبایی خاصی نیست. با این وجود،مواد با کیفیت استاندارد نیز در بازار وجود دارد، شاید در سایه های تیره تر و متنوع، با حضور قابل توجه گره های کوچک.

 

آدین موکت از ارائه دهندگان خرید موکت و فرشینه ارزان قیمت میباشد که تمامی فرشینه و موکت ها را با کمترین قیمت، در تمامی متراژ ها با بهترین کیفیت ارائه می‌نماید، تنها کافیست با ما تماس بگیرید و به یکی از مشتریان راضی باشگاه هواداران آدین موکت تبدیل بشید؛ هیچوقت برای خرید موکت نو با بهترین برند و قیمتی نازل دیر نیست.