موکت ها از الیاف و پرز های مختلف و مواد متنوعی در کارخانه ها  تولید می شوند که با توجه به نوع مواد به کار برده شده بسته به درجه بندی آن قیمت بیشتر یا کمتری را به خود میگیرد.  در پروسه خرید یک نوع موکت ارزان ابتدا باید به کاربرد آن در منزل و وضعیت آن در محیط مورد استقاده دقت کنید، به کاربرد کم یا زیاد آن یا فقط کاربرد تزیینی و بلا استفاده بودن آن ، البته برای مناطق پر کاربرد استفاده از انواع موکت ارزان قیمت با درجه پایین توصیه نمی شود .

موکت ارزان قیمت در تنوع رنگبندی و طرح بندی های مختلفی تولید میشوند تفاوت آن با موکت های گرانقیمت علاوه بر پایین بودن کیفیت ممکن است به نوع الیاف و یا طرح آنها نیز بستگی داشته باشد .

موکت ها از طریق نمایشگاه های عرضه موکت قابل خرید هستند ،  اما اگر برای خرید موکت دنبال روشی بی دردسر هستید که همچنان هزینه های کمتری نیز در پی داشته باشد و تمایلی به ماندن در ترافیک های شهری ندارید توصیه ما خرید اینترنتی انواع موکت است به راحتی میتوان از ارزان ترین موکت ها را در سایت های معتبر پیدا کرد.

جنس های مختلف موکت با الیاف متفاوتی در بازار وجود دارند که بسته به میزان کیفیت قیمت های متفاوتی نیز دارند . الیاف موکت ها به سه دسته اصلی تقسیم می شوند که برای انتخاب ارزان ترین و مناسب ترین موکت لازم است که آنها را به خوبی بشناسید بنابراین در اینجا ما توضیح مختصری درمورد آن ارائه خواهیم داد.

 

انواع الیاف موکت ها

انواعی از الیاف ها در موکت به کار برده می شوند. که جنس هر یک از آن ها نقش مهمی در قیمت آن دارد.  به عبارتی موکت ارزان الیاف خوبی ندارد. مهم ترین الیاف ها به شرح زیر هستند:

الیاف گیاهی:  الیاف گیاهی عمدتا در موکت های تخت استفاده می شود. پنبه ای که در آنها مورد استفاده قرار می گیرد، احساس مطبوعی دارد اما نسبتاً غیر کشسان است.

الیاف حیوانی: موکت های ساخته شده از الیاف حیوانی از ظرفیت جذب بسیار خوبی برخوردار هستند. اگر از موی حیوانات به عنوان مواد افزودنی استفاده شود، مقاومت موکت افزایش می یابد . در مورد پشم ، بین پشم بکر و پشم خرد شده تمایز قایل می شود. پشم بکر نسبت به خاک حساس نبوده و نسوز است. پشم خرد شده پشمی است که از طریق آنچه که به عنوان خردکن شناخته می شود خرد شده و مجددا مورد استفاده قرار میگیرد بنابراین قسمت ارزانتری نسبت به پشم بکر دارد. پشم به دلیل ظرفیت جذب رطوبت بالا در بین بسیاری از مردم محبوبیت ویژه ای دارد.

الیاف مصنوعی : الیاف مصنوعی با استفاده از فرایند چرخش از روغن خام ساخته می شوند. آنها این خاصیت را دارند که رطوبت را جذب نمی کنند و در ابتدا بسیار نرم هستند. پردازش مکانیکی می تواند کیفیت لمسی را بهبود بخشد. موکت های ساخته شده از الیاف مصنوعی قیمت ارزانتری نسبت به نوع طبیعی دارند‌‌.

 

چه چیزی باعث ارزانی قیمت موکت میشود ؟

ممکن است با خود بگویید که آیا حتما باید موکت گران قیمت بخریم که با کیفیت باشد؟ با توجه به رقابت در بازار به شما می گویم خیر. برخی برند ها با حفظ کردن کیفیت بالای خود قیمت دریافتی  خود را در ازای فروش بیشتر به خانه داران و افرادی که موکت ارزان میخواهند که با کیفیت نیز باشد، عرضه می کنند. مهمترین گزینه که فرد باید در زمان خرید موکت آن را در نظر داشته باشد بی شک میزان کیفیت و دوام یک موکت است. که به گزینه های مختلفی از جمله تعداد تراکم، میزان  ضخامت، نوع جنس فیبر و شکل ساختن آن بستگی دارد. تراکم  در واقع به میزان گره ای گفته می شود که که می توان از قسمت پشت موکت  دیده می شود.

تراکم بالا  را می توان نرمی پایین موکت تلقی کرد.  ولی با این حال نوکت ها نیز خود از انواعی فیبر تشکیل شده اند. که ازجمله مهمترین آنها می توان به فیبرهای پشمی، فیبرهای نایلونی، الیاف های پلی استری و الیاف اولفین اشاره کرد. برای مشخص نمودن ارزش موکت بهتر است که کلیه این مشخصات به دقت مورد واکاوی قرار گیرد. کلفتی (ضخامت)، پرز، تراکم و شیوه ساخت آن کلا بایستی در شرایط استاندارد باشد. همچنین برای خرید یک موکت ارزان باید دقت شود که در کجا میخواهد استفاده شود . البته  امروزه به دلیل تنوع در موکت ها و طرح ها و همچنین کارخانه های بسیار زیادی که تولید و عرضه را به عهده دارند میتوان به راحتی با کمی تحقیق و دقت محصول مورد نیاز خود و با قیمت مناسب پیدا کرد .

فاکتور هایی که می توانید با بهره گیری از آنها ارزان ترین قیمت را با کیفیت های مطلوب خرید داری کنید به شرح زیر است:

  1. خرید موکت ها بدون واسطه و مستقیم از کارخانه ها
  2. خرید موکت درجه پایین برای مکان های کم کاربرد
  3. استفاده از بن های تخفیفی برای خرید های بالا

 

انواع موکت پرز کوتاه

موکت‌های پرز کوتاه از بهترین انواع موکت ارزان هستند که در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف موجود می‌باشند. برخی از انواع موکت‌های پرز کوتاه به شرح زیر می‌باشند:

موکت کبریتی :  از جمله موکت ارزان در دست تولید و عرضه که متقاضیان خود را دارد موکت کبریتی است از ویژگی های این نوع موکت وزن کم ، شست و شو اسان ، نرم و لطیف بودن ، بهداشتی بودن ، ضخامت خوب و تراکم الیافی بالا ، جا به جایی راحت و استحکام خوب است . این نوع از بهترین موکت های نمدی است که جنس آن از الیاف پلی پرو پیلن می باشد. در واقع الیاف پلی پرو پیلن  از با کیفیت ترین انواع الیاف است. این نوع موکت  جزو اولین موکت های بودند که در بازار وارد شدند و تا کنون نیز هنوز مشتریان خاص خود را دارا می باشند. ولی چون پرز کوتاهی دارند برای خواب مناسب نیستند. یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های موکت کبریتی این است که از دسته موکت‌ ارزان هستند و به صورت متری به فروش می‌رسند.

موکت طرح دار : موکت‌های طرح دار در اکثر موارد احتمال دارد که پرز خسلی کوتاهی را نیز داشته باشند. البته موکت‌های ساده و تکرنگ مورد بهتری برای بزرگ نشان داده منازل می‌باشند، اما بعضی از طرح‌های زیبای موکت‌های طرح دار نیز می‌توانند منجر به بزرگ‌تر دیده شدن متراژ خانه‌ها شوند.

موکت نمایشگاهی : به خاطر اینکه این نوع موکت  : به علت اینکه دارای پرزهای بسیار بلند شرایطی را ایجاد می کند که سبب ناراحتی و عدم راه رفتن راحت بر روی آنها با کفش می شود. به همین دلیل این نوع موکت‌ها پرزهای کوتاه دارند.

از آنجایی که با وجود جایگزین های بسیار هنوز هم تعداد زیادی از مردم موکت را ترجیح می دهند ما مزایا و معایب موکت را گردآوری کرده ایم تا اطلاعات مورد نیازتان را به سهولت بدست اورید.

 

مزایای موکت به عنوان پوشش کف

موکت در زیر کف پا بسیار راحت است. احساس گرما و دنجی آن به سختی قابل غلبه است. تنوع و رنگبندی آن بسیار زیاد است، طراحی گل هایی به زیبایی هر چه تمام تر و رنگ هایی دلپذیر از ویژگی های محبوب آن است.

 موکت صداهای اتاق را جذب کرده و تعدیل  سر و صدا را انجام می‌دهد. در مقایسه با یک سطح سخت ، سطح کرکی سر و صدا را تا 35 درصد کاهش می دهد. و یک مزیت آشکار در اتاق نشیمن و اتاق کودکان است .

موکت ها اغلب شامل هیچ ماده مضر نیستند حتی موکت ارزان قیمت نیز این ویژگی را داراست.

آیا تا به حال روی فرش و موکت لیز خورده اید؟  تقریبا غیرممکن است. کفپوش فرد را در شرایط ایستاده نگه می دارد.

موکت از رول خارج می شود ،  نوار چسب یا چسب کفپوش را محکم در زیر کف نگه می دارد.

 

معایب موکت به عنوان پوشش کف

پرز و خاک بیشتر به کف فرش می چسبد تا کف صاف ، بنابراین باید کفپوش ها را مرتباً تمیز کنید. تولیدکنندگان توصیه می کنند روزانه جارو برقی بکشید تا آلودگی در عمق الیاف قرار نگیرد.

از بین بردن لکه های روی موکت به تلاش زیادی نیاز دارد .

فرش و موکت پرز دار رطوبت را دوست ندارند ، بنابراین مناسب توالت نیست .

یک نوع پوشش است که برای همیشه دوام ندارد .

موکت ارزان که از بازیافت موکت های کهنه تولید می شوند نیز مقاومت پایینی دارند.

فروشگاه آنلاین آدین یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی موکت در سراسر کشور است که شمارا با بهترین برندهای معتبر و کیفیت روبه‌رو میکند تا شما با داشتن انتخاباتی گسترده به انتخاب و خرید آنلاین بهترین موکت مد نظرتان بپردازید. با مراجعه به فروشگاه آنلاین موکت یا برقراری تماس میتوانید جهت دریافت مشاوره یا تعیین زمان برای مراجعه حضوری به نماشگاه موکت، اقدام نمایید.