موکت‌ها از محبوب‌ترین کفپوش‌های موجود در بازار به حساب می‌آیند. محبوبیت اینو نوع از کفپوش‌ها در بین مردم منجر گشته که تنوع آن‌ها هرروز بیشتر شود. موکت‌ها در انواع مختلف و برای استفاده در مکان‌های مختلف طراحی شده‌اند. موکت نمایشگاهی نیز یکی از انواع موکت است که به دلیل داشتن قیمت پایین‌تر نسبت به سایر موکت‌ها و همچنین داشتن تنوع رنگی و طرحی مختلف معمولا گزینه مناسبی برای پوشاندن کف زمین در مکان‌های پر تردد و شلوغ به حساب می‌آید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با موکت نمایشگاهی و ویژگی‌های آن با شما در میان بگذاریم.

آدین موکت از ارائه دهندگان خرید فریشنه ارزان قیمت است که تمامی انواع فرشینه و موکت را با کمترین قیمت، در تمامی متراژ ها با بهترین کیفیت ارائه می‌نماید، تنها کافیت با ما تماس بگیرید.

موکت نمایشگاهی چیست؟

موکت نمایشگاهی نوعی از موکت است که برای مدتی معلوم در کف نمایشگاه‌ها قرار می‌گیرد. از آن‌جایی که زمان برگزاری نمایشگاه‌ها محدود و مشخص می‌باشد، کمی پیش از شروع نمایشگاه، طراحان داخلی اقدام به خرید کفپوش نمایشگاهی برای هر غرفه و راهروهای نمایشگاه می‌کنند.

موکت نمایشگاهی دارای رنگ‌ها و طرح‌های متفاوتی می‌باشد. دکوراسیون داخلی هر غرفه کاملا شخصی بوده و متناسب با کسب و کار هر کس می‌تواند متنوع باشد. معمولا طراحان داخلی نمایشگاه‌ها از رنگ‌های مختلف برای کفپوش کردن غرفه‌ها استفاده می‌کنند و برای کفپوش کردن راهروها و سالن نمایشگاه از فرشینه نمایشگاهی رولی استفاده می‌کنند.

موکت ها از زمان‌های قدیم به دلیل افزودن صمیمیت به محیط، طرفداران زیادی داشته‌اند. فضای نمایشگاه‌ها نیز باید به گونه‌ای طراحی شوند که احساس صمیمیت و گرمی را به بازدیدکنندگان القا کنند.

به طور کلی می‌توان گفت که این موکت در واقع بخشی از شخصیت نمایشگاه به حساب می‌آید و خوب یا بد بودن آن تاثیر مستقیم بر حسی که بازدیدکننده از آن می‌گیرد، خواهد گذاشت. به طبع استفاده از موکت نمایشگاهی نامناسب برای نمایشگاه به هیچ عنوان برازنده یک نمایشگاه معتبر و تخصصی نیست. پس طراحان داخلی می‌بایست در انتخاب فرشینه نمایشگاهی دقت لازم و کافی را به کار برده و انتخابی صحیح برای نمایشگاه داشته باشند.

ویژگی‌های مهم موکت نمایشگاهی

اصلی‌ترین ویژگی موکت نمایشگاهی بی شک سادگی و در عین حال برازنده بودن آن برای محیطی رسمی و تخصصی مانند نمایشگاه است. کفپوش نمایشگاه طرح‌های درهم و شلوغ ندارد تا بتواند تا حد ممکن فضای نمایشگاه را جدی و تخصصی نشان دهد. برخی دیگر از ویژگی‌های کفپوش نمایشگاهی عبارتند از:

1) عایق صداست

از آنجایی که آلودگی صوتی در مکان‌های عمومی مانند نمایشگاه‌ها می‌تواند آزاردهنده باشد، لازم است برای کاهش هرچه بیشتر این آلودگی صوتی از کفپوش مو کت نمایشگاهی استفاده شود. موکت‌ها به طور کلی از الیاف ساخته می‌شوند. بدیهی است که الیاف طبیعی بیشتر از الیاف مصنوعی می‌تواند عایق صدا باشد، اما به دلیل قیمت بالاتر موکت‌های ساخته شده از الیاف طبیعی به کارگیری کفپوش نمایشگاهی مقرون به صرفه‌تر و عاقلانه‌تر است. این نوع موکت ها علاوه بر اینکه قیمت مناسب‌تری دارد، عایق صداست و گرد و خاک را نیز به خود جذب می‌کند و مانع پخش شدن آلودگی و گرد و غبار در محیط می‌شود.

2) عایق حرارت است

نمایشگاه ها به دلیل تجمع جمعیت معمولا دمای بالایی دارند و اگرچه از سیستم‌های تهویه و سرمایشی زیادی در این فضاها  استفاده می‌شوند، اما به هرحال تجمع زیاد گرما را به همراه خواهد داشت. موکت نمایشگاهی از آن دسته کفپوش‌ها به حساب می‌آید که مانع ورود گرما می‌شوند و می‌توانند در بالا نرفتن هرچه بیشتر دما تاثیرگذار باشند.

3) تنوع رنگی

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم و کاربردی موکت نمایشگاهی تنوع رنگی این نوع از موکت‌هاست. کف زمین نمایشگاه می‌تواند بسته به موضوع نمایشگاه و نوع کسب و کار متفاوت باشد. برای کفپوش کردن نمایشگاه می‌توانید هر رنگی از کفپوش نمایشگاهی را که از نظرتان متناسب با دکوراسیون داخلی نمایشگاه است انتخاب کنید. به طور کلی استفاده از فرشینه نمایشگاهی با رنگ تیره مرسوم نیست. فراموش نکنید که رنگ زمین در نمایشگاه تاثیر زیادی در ظاهر کلی غرفه نمایشگاهی خواهد داشت.

4) امکان قرار گرفتن طرح های مختلف روی موکت

کفپوش نمایشگاهی می‌تواند ساده یا طرحدار باشد. بسیاری از نمایشگاه‌ها موکت ساده را به موکت طرح دار ترجیح می‌دهند، اما لازم به ذکر است که در موکت‌های نمایشگاهی این امکان نیز وجود دارد که لوگوی شرکت میزبان نمایشگاه روی آن قرار گیرد و شکلی ویژه و به خصوص به کفپوش نمایشگاهی ببخشد.

5) قابلیت اجاره کردن دارند

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم نمایشگاه‌ها به مدت مشخص و محدودی برگزار می‌شوند. خرید موکت نمایشگاهی برای مدت محدود منطقی به نظر نمی‌رسد. به همین خاطر بسیاری از شرکت‌ها و فروشگاه‌های فروش موکت، فرشینه نمایشگاهی را اجاره می‌دهند. همین موضوع منجر به صرفه‌جویی در هزینه‌های نمایشگاه می‌شود.

آدین موکت از ارائه دهندگان خرید فریشنه ارزان قیمت است که تمامی انواع فرشینه و موکت را با کمترین قیمت، در تمامی متراژ ها با بهترین کیفیت ارائه می‌نماید، تنها کافیت با ما تماس بگیرید.

نکات مهم در ارتباط با نصب موکت نمایشگاهی

از آن‌جایی که طراحی داخلی نمایشگاه‌ها به اندازه کافی زمان‌بر است، موکت نمایشگاهی باید به گونه‌ای باشد که در کوتاهترین زمان ممکن نصب شود. از سویی به دلیل رفت و آمد و تردد زیاد روی موکت نمایشگاهی باید این موکت روی زمین فیکس شده و به هیچ عنوان جدا نشود.

برای فیکس کردن موکت نمایشگاهی بر روی زمین لازم است از چسب موکت در 4 گوشه موکت استفاده کنید. در این زمینه حتما باید از یک نصاب موکت حرفه‌ای کمک گرفته شود که با تخصص خود کفپوش نمایشگاهی را روی زمین فیکس کند تا رفت و آمد زیاد موجب چین خوردگی و جمع شدن موکت نشود.

قیمت موکت نمایشگاهی

موکت‌های نمایشگاهی قیمت ارزانتری به نسبت سایر موکت‌ها دارند. همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم کفپوش نمایشگاهی قابل اجاره کردن می‌باشد و معمولا اجاره این نوع از موکت‌ها هزینه بالایی ندارد. البته قیمت اجاره فرشینه نمایشگاهی می‌تواند بسته به طرح، رنگ و یا حتی جنس آن متفاوت باشد. اگر موکت نمایشگاهی به صورت اختصاصی برای کسب و کار مشخصی طراحی شده باشد و لوگوی شرکت خاصی روی آن قرار گرفته باشد، به طبع این نوع از کفپوش نمایشگاهی قابل اجاره کردن نمی‌باشد. به همین دلیل قیمت این نوع از کفپوش نمایشگاهی سفارشی بیشتر از مدل‌های ساده کفپوش نمایشگاهی خواهد بود.

فراموش نکنید که کفپوش نمایشگاهی می‌تواند جلوه کلی نمایشگاه را به بازدید کنندگان نشان دهد. پس بهتر است بهترین رنگ و بهترین جنس از موکت نمایشگاهی فارغ از قیمت آن انتخاب شود. انتخاب فرشینه نمایشگاهی بی کیفیت به هیچ عنوان برازنده نمایشگاه و کسب و کار حاضر در نمایشگاه نیست و می‌تواند تخصص آن‌ها را نیز زیر سوال ببرد.