موکت ها نوعی از کف پوش های کرک دار هستند که علاوه بر عایق صوتی و حرارتی، به زیبایی خانه نیز کمک اساسی می کنند. این نوع از کف پوش ها به دلیل تنوعی که در رنگ، طرح و بافت خود دارند بسیار محبوب هستند و قیمت به صرفه ای نیز دارند به همین دلیل افراد زیادی را به سمت خود جذب می کنند پس اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید که به فکر خرید موکت افتاده اید اما نمی دانید چگونه آن را تهیه کنید، این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله راهنمای خرید موکت را برای راحتی شما آماده کرده ایم.

فروشگاه آنلاین آدین یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی موکت در سراسر کشور است که شمارا با بهترین برندهای معتبر و کیفیت روبه‌رو میکند تا شما با داشتن انتخاباتی گسترده به انتخاب و خرید آنلاین بهترین موکت مد نظرتان بپردازید. با مراجعه به فروشگاه آنلاین موکت یا برقراری تماس میتوانید جهت دریافت مشاوره یا تعیین زمان برای مراجعه حضوری به نماشگاه موکت، اقدام نمایید.

کمی درمورد موکت و مزایای خرید آن

موکت ها همواره به دلیل آسایش و راحتی که به همراه داشته جزو اولین انتخاب های خانواده ها بوده است. از این کف پوش ها در همه جا می توان استفاده کرد، در دفاتر، خانه ها، نمایشگاه ها، کارگاه ها و غیره. موکت ها تنوع بالایی در نقش و طرح خود دارند و به راحتی با مبلمان و لوازم منزل هماهنگ می شوند به همین دلیل همه نوع طرحی از طرح های ساده تا طرح ها و نقش های تجملی را می توان پیدا کرد.

موکت از جنس های مختلفی مانند پلی استر، پلی پروپیلن، پشم و غیره ساخته می شوند. موکت هایی که از جنس پلی استر ساخته می شوند تنوع رنگ و طرح بیشتری نسبت به بقیه ی جنس ها دارند اما موکت های جنس پلی پروپیلن قیمت به صرفه تر و موکت های پشمی به دلیل لطافت و نرمی بافتی که دارند قیمت گران تری را از آن خود کرده اند.

با این حال موکت ها مزایای زیادی دارند که از جمله ی این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. عایق صوتی
 2. عایق حرارتی
 3. قیمه به صرفه به نسبت بقیه ی کف پوش ها
 4. زیبایی و تناسب بین لوازم خانه
 5. تنوع در طرح، رنگ و بافت
 6. نگهداری و مراقبت آسان

موکت ها می توانند از انتقال صدا به کف جلوگیری کنند، همچنین جلوی انتقال سرما از کف زمین را نیز می گیرند. نسبت به قیمت به صرفه ای که دارند، تنوع رنگ و طرح بالایی نیز دارند و به همین دلیل به راحتی می توان هماهنگی و تناسب را بین لوازم خانه برقرار کرد. همچنین روش های نگهداری و ماندگاری آن ها از دیگر کف پوش ها بیشتر است.

 

راهنمای خرید موکت

در ادامه ی این مقاله راهنمای خرید موکت جامعی را ارائه داده ایم که با در نظر گرفتن نکات درون آن می توانید خرید آسان و لذت بخشی را تجربه کنید:

 1. اولین نکته ای که در راهنمای خرید موکت باید ذکر کنیم این است که قبل از اقدام به خرید موکت، هدف خود را مشخص کنید. منظور از این حرف این است که با توجه به اندازه ی مکان مورد نظر، چیدمان لوازم، میزان تردد افراد موکت مناسب را انتخاب کنید. پیشنهاد ما این است که با یک طراح داخلی و دکوراسیون مشورت کنید و از او بخواهید که به شما رنگ ها، طرح ها و بافت هایی که می توانید انتخاب کنید را در میان بگذارد.

برای مثال دقت کنید:

اگر منزل کوچکی دارید باید موکت هایی را انتخاب کنید که رنگ روشن، طرح ساده و پرز کم تری داشته باشند. این نوع از موکت ها خانه اتان را بزرگتر نشان می دهد اما اگر می خواهید منزلتان را کوچکتر نشان دهید باید موکت هایی را انتخاب کنید که تیره هستند و طرح های تجملاتی و پرزهای بیشتری دارند. همچنین اگر تردد مکان مورد نظرتان زیاد است باید موکت های تیره تر و کم پرز انتخاب کنید تا کثیفی ها و آلودگی ها را کمتر نشان دهند.

 1. دومین نکته که مهم ترین نکته در راهنمای خرید موکت ماست، کیفیت موکت است. دقت کنید که هرچه تراکم موکت بیشتر باشد و گره ها نزدیک به هم دیگر بافته شده باشند، موکت با کیفیت تر است پس حتما در هنگام خرید موکت را به پشت بچرخانید و بافت و گره و تراکم آن را بررسی کنید چون هرچه کیفیت بیشتر باشد ماندگاری و دوام موکت نیز بیشتر است.
 2. لازم است بدانید که در هنگام انتخاب موکت حتما سن اعضای خانواده و آب و هوای محل سکونت خود را در نظر بگیرید:
 • اگر بچه ی کوچکی دارید که در سنین حساس به سر می برد از انتخاب موکت های پرز دار اجتناب کنید چون در صورت غلتیدن و راه رفتن کودک بر روی آن دچار حساسیت می شود.
 • اگر بچه ی شما در سنینی است که شیطنت می کند و نمی توانید او را کنترل کنید موکت های پرزدار می توانند از انتقال صدا و صوت به طبقه ی پایین تر جلوگیری کنند.
 • اگر دچار بیماری های پا درد و زانو درد هستید راه رفتن بر روی موکت های پرز دار به تسکین دردتان کمک می کند.
 • اگر در مناطقی زندگی می کنید که آب و هوای مرطوبی دارد از انتخاب موکت های پشمی اجتناب کنید چون پس از مدتی دچار کپک زدگی می شوند.
 • اگر در مناطق خشک و گرم زندگی می کنید از موکت های پلی پروپیلن انتخاب نکنید چون در دمای بالا و در مجاورت نور آفتاب سریعا دچار احتراق و آتش سوزی می شوند.

بنابراین قبل از خرید موکت شرایط آب و هوایی و اعضای خانواده ی خود را با فروشنده در میان بگذارید تا پیشنهاد های مناسب تری را در اختیارتان بگذارد.

 1. چهارمین نکته ی مهم و اساسی در راهنمای خرید موکت قیمت مناسب و به صرفه ی آن است. هرچند که می گویند برای خرید موکت بهتر است مقدار بودجه اتان را کمی بیشتر کنید تا دستتان در انتخاب باز باشد اما این بدین معنی نیست که هر موکتی گرانی با کیفیت است. شرط به صرفه بودن قیمت و با کیفیت تر بودن موکت است. بهتر است از فروشندگانی خرید کنید که مجرب تر و منصف ترند.

نکات ذکر شده در بالا تنها بخش کوچکی از راهنمای خرید موکت بود که ارائه دادیم. بهتر است قبل از خرید، تمام جوانب و نکات را بسنجید تا خرید مطمئن تری را داشته باشید.