شاید برایتان پیش آمده باشد که قصد کفپوش کردن مکانی را داشته باشید اما نخواهید هزینه زیادی صرف آن کنید. موکت یکی از انواع کفپوش‌هایی است که قیمتی نسبتا ارزان‌تر از سایر کفپوش‌ها دارد. هرچند که قیمت آن می‌تواند بسته جنس الیاف و یا طرح آن متفاوت باشد، اما به طور کلی قیمت مناسبی دارد و می‌تواند گزینه خوبی برای کفپوش کردن با هزینه کم باشد. گاهی ممکن است شما قصد خرید موکت برای محیطی با رفت و آمد بسیار بالا داشته باشید و نو بودن موکت برایتان اهمیت چندانی نداشته باشد. در این مواقع بهرین گزینه پیش روی شما خرید موکت دست دوم است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با موکت دست دوم، قیمت آن و مزایای خرید آن در اختیار شما قرار دهیم.

 

موکت دست دوم چیست؟

موکت دست دوم اصطلاحا به موکتی گفته می‌شود که پیشتر توسط فرد یا افراد دیگری استفاده شده‌اند و حالا آن افراد بنا بر هر دلیلی اعم از دلزده شدن از رنگ موکت، تغییر دکوراسیون خانه، نیاز به پول و یا هر دلیل دیگری قصد فروش موکت خود را دارند و شما می‌توانید با پرداخت هزینه کمتر فرشینه دست دوم آن‌ها را خریداری کنید.

توجه داشته باشید که هر موکت دست دومی را نخرید. خرید موکت کارکرده نیز همانند خرید بسیاری از لوازم دست دوم دیگر نیازمند بررسی تخصصی و قیمت‌گذاری مناسب روی آن است. پس اگر در زمینه خرید موکت آگاهی ندارید بهتر است از فردی که در این زمینه متخصص است کمک بگیرید و پیش از خرید کفپوش دست دوم، آن را از نزدیک بررسی کنید.

برخی از افراد سودجو، فرشینه دست دوم با کیفیت پایین و آسیب‌های زیاد به نام موکت کم کارکرد با قیمت‌های بالا به فروش می‌رسانند و شما هم در صورت نداشتن تخصص در این زمینه ممکن است در دام این افراد سودجو بیفتید. پس انتخاب عاقلانه و درست داشته باشید.

 

موکت متری چنده؟ این سوالی است که به صورت تخصصی در مقاله‌ای مجزا برای شما تهیه نموده ایم که با مطالعه‌ی آن میتوانید به سوال موکت متری چنده با کمک متخصصین آدین موکت، پاسخ دهید. پیشنهاد میکنیم این مطلب تخصصی را قبل از خرید موکتتان مطالعه نمایید.

 

نکاتی در ارتباط با خرید دسته دوم

خرید موکت دست دوم نیز مانند خرید بسیاری از لوازم دست دوم دیگر نیازمند آگاهی نسبت به نکاتی است تا با آگاهی و اطلاعات کافی بتوانید انتخاب درست و مقرون به صرفه‌ای داشته باشید. بهتر است پیش از اقدام به خرید کفپوش دست دوم به نکات زیر توجه کنید:

 

1.هدف خود از خرید موکت کارکرده را مشخص کنید

پیش از اقدام به خرید بهتر است مشخص کنید که کفپوش دست دوم را برای چه کاربردی خریداری می‌کنید. اگر قصد دارید موکت دست دوم را در جایی مانند منزل خود استفاده کنید، بهتر است در انتخاب موکت دقت بیشتری به خرج دهید و موکت تمیزتر و کم کارکردتری را انتخاب کنید. تا دست دوم بودن موکت تا حد امکان کمتر به چشم آید. اگر قصد دارید موکت مورد نظر را برای مکان‌های پر رفت و آمدی استفاده کنید که تمیزی و کثیفی آن‌‌ها چندان به چشم نمی‌آیند، می‌توانید از موکت‌هایی که بیشتر استفاده شده‌اند و قیمت ارزانتری نیز دارند، کمک بگیرید.

 

2.بودجه‌ی خود را تعیین کنید

بدیهی است که با داشتن بودجه‌ی بیشتر می‌توانید فرشینه دست دوم تمیزتر و کم کارکردتر تهیه کنید. خرید موکت دست دوم با قیمت ارزان‌تر می‌تواند برای کاربردهای متفاوتی از جمله کفپوش زمین بازی یا حتی زیرانداز پیک نیک مورد استفاده قرار گیرد. اندازه‌ی موکت مورد نیاز شما نیز تاثیر بسیار زیادی بر قیمت آن خواهد داشت. هرچقدر اندازه موکت کارکرده مورد نظر شما کوچک‌تر باشد، قیمت آن نیز کمتر خواهد بود.

 

3. جستجو برای خرید موکت مناسب

لازم است بدانید که هر نوع موکت دست دوم با هر اندازه و مقیاسی را لز کجا می‌توانید تهیه کنید. برای خرید فرشینه دست دوم با مقیاس کوچکتر می‌توانید در اینترنت سایت‌های لوازم دست دوم فروشی و لوازم بازیافتی را جستجو کنید و موکت دست دوم مورد نظر خود را خریداری کنید. اگر قصد خرید موکت کار کرده با مقیاس بزرگتر دارید می‌توانید به مغازه‌های سمساری یا تعمیرات فرش و قالیشویی‌ها مراجعه کنید و با قیمتی مقرون به صرفه موکت کار کرده مورد نظر خود را خریداری کنید.

 

4.حمل موکت خریداری شده

اگر مقیاس و اندازه موکت کار کرده مورد نظر شما کوچک است می‌توانید با اتومبیل شخصی خود آن را از مکان خریداری شده به خانه حمل کنید، اما اگر مقیاس موکت دست دوم مورد نظر شما بزرگ است ممکن است لازم باشد وانت یا کامیون کرایه کنید. پس دقت به این موضوع را پیش از خرید فراموش نکنید.

 

موارد کاربرد کفپوش دست دوم

از موکت دست دوم علاوه بر کفپوش کردن زمین می‌توانید برای موارد دیگری نیز استفاده کنید. برخی دیگر از موارد کاربرد موکت دست دوم به شرح زیر می‌باشد:

 

  • استفاده از موکت کار کرده روی دیوار پارکینگ

ممکن است نگران این باشید که اتومبیل شما هنگام تردد به دیوار پارکینگ برخورد کرده و روی بدنه خش‌هایی به وجود آورد. در این صورت می‌توانید موکت دست دوم را با چسب به دیوار مورد نظر بچشبانید و از آسیب‌ها جلوگیری کنید.

 

  • استفاده از موکت کار کرده زیر گلدان

هنگام آب دادن به گیاهانتان ممکن است مقداری از آب به بیرون از گلدان نشت کند. با قرار دادن قسمتی از موکت کار کرده به زیر گلدان‌هایتان می‌توانید از نشت آب آن‌ها جلوگیری کنید.

 

  • موکت کارکرده به جای زنجیر چرخ

ممکن است در شرایط برف و گل مانده باشیم و زنجیر چرخ به همراه نداشته باشیم. در این شرایط یکی از راه‌های کم هزینه و ساده، که برای کوتاه مدت پاسخگوست، استفاده از موکت دست دوم به جای زنجیر چرخ است. پس بهتر است همیشه در صندوق عقب ماشین خود مقداری موکت داشته باشید تا در مواقع لزوم بتوانید از آن استفاده کنید.

 

  • استفاده از کفپوش دست دوم به عنوان زیرانداز

می‌توانید از موکت دست دوم به عنوان زیرانداز در پارک و باغچه و همچنین به عنوان زیراندازی برای حیوانات خانگی خود استغفاده کنید.

 

همانطور که می‌بینید از موکت دست دوم در موارد بسیاری می‌توانید استفاده کنید. پس اگر قصد دارید قسمتی از منزلتان را با کفپوش دست دوم کفپوش کنید و یا قصد استفاده از فرشینه دست دوم در موارد گفته شده دیگر را دارید، می‌توانید با مطالعه کامل نکات خرید فرشینه دست دوم انتخابی درست و مقرون به صرفه داشته باشید.

  آدین موکت از ارائه دهندگان خرید موکت ارزان قیمت است که تمامی انواع فرشینه و موکت را با کمترین قیمت، در تمامی متراژ ها با بهترین کیفیت ارائه می‌نماید، تنها کافیست با ما تماس بگیرید.